Image
31.12.2017

Digirubriik: taastu ja naudi 

Tihtipeale unustatakse treenimise kõrval, kui suur tähtsus on taastumisel. Tegelikult ei kasva lihased jõusaalis, vaid jõusaalist väljas! Korralik taastumine treeningkoormusest aitab ennetada vigastusi ning valmistab ette uuteks pingutusteks. Sportliku võimekuse tõstmiseks tuleb kindlasti kasutada erinevaid võimalusi taastumiseks, tänu sellele saab treenida rohkem ja tõhusamalt. Taastumiseks on mitmeid viise: massaaž, hea uni, õige toitumine, venitused, külmaprotseduurid, saun, kompressioonmassaaž jne.  Hea massaaž on vaieldamatult üks tõhusamaid taastumise viise, kuid kahjuks ei ole selleks alati aega. Head lihaste-, kompressioon- ja sidekoemassaaži saab tegelikult nautida ka kodust igal sobival ajahetkel ja kasvõi mitu korda päevas.

Massaažiseade MG850, Beurer

digi1w

Taastumiseks pärast treeningut, tuntud füsioteraapiast

  • Vereringe märkimisväärne paranemine, lõdvestab lihaseid ja vähendab pinget kaela piirkonnas • Noorendab ja taastab lihaskude, suurendab märkimisväärselt painduvust ja liikuvust • Vibratsioonimassaaž - 2 programmi, kaasas DVD treeningharjutustega • Sobib ideaalselt selja- ja kaelaraviks, sobib ka puusade ja reite piirkonnale • 3 lisatarvikut kolme erineva kõvadusastmega individuaalseks raviks, ühe laadimisega kestab kuni 11 tundi

SIDEKOE TERVIS

 Sidekoe moodustavad peened, jäiga ühendusega koekiud, mis läbivad kogu keha kolmemõõtmelise võrgustikuna. Sidekude ümbritseb kõiki inimkeha lihaseid, luid, organeid ja närvirakke ning tagab keha liikuvust. Sidekude seob omavahel ka lihaskiud ja tagab selle, et me saame oma lihasjõudu kasutada. Sarnaselt lihastega muutub sidekude lühemaks ja kõvemaks juhul, kui seda regulaarselt ei kasutata – sidekoe struktuur kleepub kohati kokku ja pakseneb, kohati aga muutub poorseks ja kaotab elastsust ning tulemuseks on väiksed rebendid ja põletik, mis mõjutab ka jõu ülekannet ja koordinatsiooni. Mõnikord võib paksenenud kude ka suruda närvidele ning põhjustada ebamugavustunnet. Sidekoe lühenemisel ja kokku kleepumisel võib olla palju põhjuseid alates liikumisvaegusest kuni kaitseasendite ja stressini.

Fascia-ReleaZer®  

Kui sidekude on kokku kleepunud või kõvenenud, saab selle vetruvust ja elastsust parendada vaheldumisi survet ja pinget avaldades. MG850 sidekoe massaažiseadet  kasutades saab sidekoe retseptoreid ise stimuleerida ning suurendada selle isetaastumisvõimet ja kiirendab sidekoe taastumist. Selle seadmega stimuleerimine võib parandada vereringet, mis võimaldab toitainetel rakkudesse pääseda ja hõlbustab jääkainete väljutamist, lisaks paraneb ka närvide töö. Selle tulemusena paraneb sidekoe elastsus ja vastupanuvõime.

 

LEEVENDUS JALGADELE

digi2

Me kõik teame, mismoodi jalad pärast pikka ja rasket päeva valutama hakkavad ja paiste lähevad. Selle põhjus on tavaliselt liiga vähene liikumine või sundasend pikema aja jooksul (näiteks istuv töö, pikad lennureisid või pikemaajaline seismine). Kompressioonmassaaži mõju: nõrkade või kahjustunud veenide korral veeniklapid ei sulgu ja lasevad verd mõlemas suunas läbi, kompressioonmassaaž parandab veeniklapi tegevust ja taastab ühesuunalise verevoolu südame poole. Veeniklappide toimimise taastumisel paraneb ka vereringe veenides. Värskendava survega massaaž stimuleerib vereringet ja aitab vähendada jalgade paistetust ja raskustunnet. Lisaks vähendab see lihaspingeid jalgades ja sääremarjades ning aitab ennetada veenilaiendeid ja ämblikneevuseid.  Massaaži teevad kaks jalamansetti integreeritud õhkpatjadega, mis pumbatakse vaheldumisi täis ja lastakse tühjaks, surve tugevust saab pidevalt reguleerida ning seega on võimalik seadet kohandada vastavalt enda vajadustele.

Kompressioonmassaaži seade jalgadele Beurer FM 150

  • Jalgadele jõudu andev survemassaaž, mis parandab vereringet ja rahustab väsinud jalgu • Takistab varikoosi ja veenilaiendite teket, leevendab lihaspingeid


KODUNE JAAPANI MASSAAZ

digi3

Shiatsu massaažikate MG295, Beurer

Shiatsu on Jaapani massaažitehnika, mis põhineb traditsioonilise Hiina meditsiini alustel, täpsemalt meridiaansüsteemil ehk inimeste kehas olevate energia liikumise teede asukohtade määramisel. Shiatsu massaaži eesmärk on parandada füüsilist, emotsionaalset ja vaimset heaolu. Selleks tuleb vabastada meridiaanides olevad energiablokeeringud ja kitsaskohad ning stimuleerida keha isereguleerimisvõimet. Shiatsu spetsialistid saavutavad selle tänu voolavatele liigutustele piki meridiaane. Kuigi Shiatsu tähendab sõna-sõnalt „sõrme surve“, kasutavad massöörid lisaks sõrmedele ka peopesasid, küünarnukke ja põlvi ning vajaliku surve saavutamiseks ka oma keharaskust.

Shiatsu massaažiseade imiteerib Shiatsu massaaži survet ja liigutusi. Selle seadme abil saab tänu liikuvatele massaažipeadele teha tugevat ja intensiivset süvamassaaži kogu seljale, paigutades Shiatsu istmekatte sobivate mõõtmetega seljatoele.

Toimetaja: Regina Krukovskaja, Euronics’i tootejuht ja bikiinifitnessi võistleja

Reklaam