Image
10.07.2017

7 Looduslikku rasvapõletajatLisa oma toidule termogeneetilisi vürtse ja vaata uue pilguga odratangule otsa! Sa võid  suurendad oma kaloripõletust kuni 25% võrra, seest need seitse abilist kiirendavad ainevahetuse protsesse! 

Punane tšillipipar – kapsaitsiin on see koostisosa, mis tšillipiprale selle tulisuse annab. See leegitsev ühend stimuleerib ainevahetust, suurendades keha rasvapõletuspotensiaali. Teadlased on juba aastakümneid tagasi avastanud, et kapsaitsiin pärsib teatud määral ka söögiisu. Kuna tšilli on kange, siis piisab mõjuks juba väikesest kogusest.

Ingver – sellel juurel on mitmeid kasulikke omadusi lisaks termogeneetilisele mõjule: põletikuvastane toime, stimuleerib vereringet, suurendab lihasrakkude hapnikukasutamist (ehk kalorite põletamine), leevendab iiveldust ja merehaigust ning aitab kaasa seedimisele. Uuringud on näidanud, et ingveril võib isegi asendada aspiriini-tüüpi ravimeid.

Kaneel – nii traditsioonilisel kui ekstrakti kujul aitab kaneel stimuleerida insuliini eritust, mis tähendab, et keha saab suhkrut efektiivsemalt töödelda ja hoida veresuhkru normis. Kuigi kaneel ei ole nii tõhus rasvapõletaja kui tšilli või ingver, kuid toimib teatud määral siiski. Kaneeliõli stimuleerib südametööd ja sobib külmetuse korral ravimiks.

Must pipar – teadlased on selgitanud välja, et must pipar, sarnaselt tšilliga,  tõstab kehatemperatuuri ja stimuleerib ainevahetust. Must pipar aitab kaasa ka seedimisele ning sel on antioksüdandi omadused.

Küüslauk – sisaldab ühendit allitsiin, millel on antibakteriaalne toime ja mis aitab alandada kolesteroolitaset. Ühtlasi aitab küüslauk parandada vereringet ja stimuleerib südametööd, aitab verest väljutada mürke.

Kurkum ehk kollajuur – sisaldab tugevatoimelist antioksüdanti, mis ennetab rasva ladustamist organismis, mõjutades rasvarakkude töö eest vastutavaid geene. Lõuna-Aasiast pärit taime kasutatakse nii toiduvalmisamisel kui ravimisel. Kui kurkumi võtta koos pipraga, siis pidavat see segu aitama vähki ennetada. Samuti saab kollajuurt kasutada haavade ravis, raputades pulbrid vigastatud kohale. 

Odratang – sisaldab tublisti kiudaineid, mis kiirendavad ainevahetust. Kuid tähelepanu väärib odratang eelkõige beetaglükaani sisalduse tõttu, mis on tuntud kui tugev looduslik immunomodulaator (parandab immuunrakkude aktiivsust) ning aitab stabiliseerida veresuhkru ja insuliini taset, vähendades söömasööste. Maitsesta odratanguputru seente või kergelt pannil praetud sibulaga, serveeri piima või pähklivõiga, oluline on vaid keeta tangud ilma soolata.

Allikas: Muscle&Fitness Hers  

ARTIKKEL ON TASUTA


reklaamreklaam

Reklaam

Artikli lugemiseks telli digipakett või osta artikkel

Tutvu maksevõimalustega

Kuupakett

4.70 EUR / ühe kuu lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 30 päeva jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!

Aastane digitellimus

19.90 EUR / ühe aasta lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 1 aasta jooksul, siia ei kuulu digiraamatud. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!