Image
28.12.2019

ÜTLE PASTALE JAH!ÜTLE PASTALE JAH!

Kui oled suur pastasõber, siis nüüd võid julgelt oma lemmikuid nautida, süümepiinu tundmata. Pasta ei tee paksuks… kui valid õige pasta! Ja kui hangid endale pastamasina ning sõtkud taina ise – proovi kasvõi ükskord järele ning saad teada, milline kalorikulu kaasneb selle võimsa pea pooletunnise ülakeha treeninguga!

Tekst: Nils Bernstein // Fotod: Christopher Testani

Kui jutt on pastast, siis tuleb lasta itaallastel rääkida, veel enam, kui selleks itaallaseks on tuntud kardioloogia doktor Giovanni Campanile. Tema vastus pasta kasulikkuse kohta on kindel JAH! Kuid, nagu arvata võis, on selle “jah” järel ka “aga” ning pasta puhul on õnneks vaid üks – see ei käi traditsioonilisest valge jahu baasil valmistatud pastakraami kohta. Valge jahu on rafineeritud jahu, mis on madala toiteväärtuse, kuid kõrge glükeemilise koormusega – see põhjustab kiiret veresuhkru tõusu ja paneb kõhunäärme tootma rohkem insuliini. Kui sinu energiavajadus on suurem ja ainevahetus toimib, võibolla pole muretsemiseks põhjust. Küll aga on valgest jahust tooted kindel ei, kui jutt on tervislikust kaalulangetamisest ja rasvapõletamisest.

Pasta, millele on kindel jah, on täisterapasta, ning kui tahad oma pasta armastust viia järgmisele tasandile, siis proovi erinevatest nn superteraviljadest pastasid, nii nagu teeb seda dr Campanile. Ta avas Brooklynis koguni tervisliku pasta restorani, mille menüü on spetsialiseerunud “iidsetele” teradele nagu emmer, spelta, rukis, kinoa, hirss ja punane fife.

 

Artikli lugemiseks telli digipakett või osta artikkel

Tutvu maksevõimalustega

Kuupakett

4.70 EUR / ühe kuu lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 30 päeva jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!

Aastatellimus

39.70 EUR / ühe aasta lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 1 aasta jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!