Image
29.05.2017

Söö rohkem kalaTäiskasvanud Eesti elanik sööb kala või kalatooteid tüüpiliselt kord nädalas, väidab põllumajandusministeerium. Meie lähimad naabrid tarbivad kalatooteid elaniku kohta meist märksa rohkem: Läti – 25,5 kg, Soome – 24 kg, Rootsi – 33 kg, Venemaa – 23 kg kalatooteid aastas. Ka Euroopa Liidu maade keskmine kalatarbimine on pea kaks korda suurem (25 kg aastas elaniku kohta) kui eestimaalase keskmine 17 kg.

Kui kuulud nende hulka, kes kalast suurt lugu ei pea, siis ehk veenavad sind mõned faktid rohkem kala armastama. Teadlaste sõnul aitaks vähemalt üks mereande sisaldav toidukord nädalas oluliselt vähendada Alzheimeri tõve riski ning just rasvastes merekalades leiduv alfa-linoleenhape aitab teadlaste hinnangul vähendada ka infarktide esinemist ajukoes. Ühe või kahe portsjoni oomega-3-rasvhapete rikka kala söömine nädalas vähendab oksüdatiivse stressi mõju ning taastud treeningkoormusest kiiremini.

Allikas: Muscle&Fitness Hers

ARTIKKEL ON TASUTA

 

Reklaam

Artikli lugemiseks telli digipakett või osta artikkel

Tutvu maksevõimalustega

Kuupakett

4.70 EUR / ühe kuu lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 30 päeva jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!

Aastane digitellimus

19.90 EUR / ühe aasta lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 1 aasta jooksul, siia ei kuulu digiraamatud. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!