Image
28.12.2019

KÕHULIHASED: ABSoluutne meistriteosKÕHULIHASED: ABSoluutne meistriteos

Kevade ja kõhulihaste vahele võib julgelt panna võrdusmärgi! Kuigi iga treeniv naine näeb kuuspakki kuubikute nimel vaeva aastaringselt, on lame kõht kevaditi aktuaalne teema – kevadele järgneb kehavorme paljastav suvi! Suure agarusega hakatakse iga päev kõhtu treenima, kuid trimmis talje lootused sulavad kiiremini kui talvine lumi ning see, mis sulama ei hakkagi, on rasvavolt, mis lihaseid varjab.

Kahjuks paljud naised ei tea, kuidas kõhtu õigesti ja tulemuslikult treenida, ning tehakse palju vigu. Olenemata sellest, kas sinu vormis keha mõõdupuuks on väljapaistvad kuuspaki kontuurid või lihtsalt trimmis kõhulihas, see lugu on sulle.

FOTOD: CHRISTOPHER BAILEY / TEKST: JOHN PLUMMER

Tegelikult tahab iga naine peenemat keskkohta ja trimmis kõhtu, olles valmis selle nimel tegema istessetõusu-challenge’id lausa kuu aega jutti! Kuigi istessetõus on kõhulihase treenimise üks baasharjutusi, pole ta asjatundjate arvates kuigi tõhus viis kõhulihaste tugevdamiseks. Parimal juhul ei saavuta sa oodatud vau-efekti, halvimal juhul võid igapäevase istessetõusu tegemisega seljale kahjustusi tekitada.

Bikiinifitnessi profivõistlejad on tõelised kehavormi eksperdid ning rohkem kui keegi teine on nad talje voolimise spetsid. Briti profivõistleja ALLA MEIJER selgitab, mida ta teeb ja mida ei tee ning tema soovitused annavad ABSoluuutselt nähtavad tulemused.

TREENI TEADLIKULT

Heas vormis kõhulihastele piisab 15minutilisest treeningust kahel korral nädalas, eeldusel, et sul on läbimõeldud treeningute ja toitumisplaan. Liigse rasva kõhupiirkonnas kaotad koos üldise keharasva langetamisega – ka 50 crunch’i päevas ei tekita kivikõva lihast ega too seda nähtavale! Seades eesmärgiks keskkoha voolimise, peab sul olema kogu keha muutumist hõlmav tegevuskava ning kõhupiirkond on selles vaid osa.

KUUSPAKI REEGLID

  • Parima tulemuse saad, kui treenid kõhulihaseid enne ülakeha või peale alakeha harjutusi.
  • Maksimaalse tulemuse annab erinevate harjutuste omavaheline läbimõeldud (loe: mitmekülgne) kombineerimine – pane kokku isomeetrilised ehk staatilised harjutused ning dünaamiline sooritus. Teine oluline tegur on harjutuste variatiivsus – keha kohandub koormuse ja sooritusega üsna kiiresti ning harjutuste valikut tuleb üsna sageli muuta.
  • Õpi hingama: hingamine on kõhulihaste treenimisel tähelepanu keskmes –hingates valesti, surud kõhulihased väljapoole, kuigi tehniliselt peaksid tegema just vastupidi. Hinga sisse enne, kui hakkad lihaseid pingutama, ja hinga välja lihaste kokkutõmbe või töö faasis.
  • Keskendu kvaliteedile, mitte kvantiteedile – kui harjutuse õige sooritus ei luba sul teha rohkem kui üks kord, siis teedki esialgu ühe korduse. Kui teed harjutusi õigesti, siis piisab 3-4 seeriast, mis koosnevad 8-15 kordusest, et saada häid tulemusi.
  • Hoia madal tempo: liiga kiire sooritus ei luba sul tehnikale keskenduda ning aeglane sooritus kaasab rohkem lihaseid ja treenid lõppkokkuvõttes-----

Artikli lugemiseks telli digipakett või osta artikkel

Tutvu maksevõimalustega

Kuupakett

4.70 EUR / ühe kuu lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 30 päeva jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!

Aastatellimus

39.70 EUR / ühe aasta lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 1 aasta jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!