Image
28.12.2019

HANTLI VÕI LUSIKAGA: treening vs toitumineHANTLI VÕI LUSIKAGA?

Kevade saabudes tõuseb netiotsingutes päringute “rasvapõletus” ja “kaalulangetamine” populaarsus. Üldjuhul käib nende ette “kiire”, sest soojad ilmad tuletavad meelde, et varsti ja, nagu alati ootamatult, on tulemas rannahooaeg. Netiavaruste tarkused on kohe valmis sulle abi pakkuma – söö end vormi, põleta rasva trenniga, põleta ilma trennita jne.

Teeme nüüd väikse debati teemal rasvapõletus: kas trenni või toitumisega saavutad paremad tulemused? Toome ära poolt ja vastu argumendid, vaata järele, kes on võitja!

■ Muidugi, ilma füüsilise koormuseta on vormis keha voolimist raske ette kujutada. Kuid samas valesti valitud või korrastamata toitumine võib kõik need jõupingutused nullida. Kumb siis on tähtsam ja tulusam?

 

TREENINGUTE KASUKS

■ Lihastreening muudab kehaproportsioone ja lihased kulutavad rohkem energiat ka puhates – nii võid ööpäev läbi liigseid kaloreid põletada.

■ Üks tõhusaim ja tulemuslikem treenimisviis on kõrge intensiivsusega treeningu ja jõutreeningu kombinatsioon – tõuseb keha hapniku tarbimine nii trenni ajal kui selle järel, mis paneb ainevahetuse kiirelt tööle ja põletab rasva veel pikki tunde peale trenni.

■ Peale korralikku trenni saadav endorfiinilaks ja tugev emotsionaalne laeng toob välja ka kõige suuremast masendusest ning kütab keha ja vaimu üles päris pikaks ajaks!

■ Paraku ei tule aastatega juurde mitte ainult tarkus, vanusenumbriga kaasnevad ka teatud kehamuutused ning liigsed kilod ja tõrges rasvapolster kipuvad tarkusest kiiremini lisanduma. Ainevahetuse aeglustumine, lihasmassi loomulik vähenemine, rasvamassi suurenemine ja energiataseme langus on vaid mõned muutused, mis hakkavad ilmnema siis, kui su vanus hakkab 35 piiri ületama. Lihastreening on lahendus ning jõusaal on neile, kes tahavad kauem nooruslikud välja näha.

 

TOITUMISE POOLT

■ Valesti valitud või korrastamata toitumine võib nullida trennis tehtud jõupingutused – treeningkava ja toitumiskava peavad toetama teineteist ning moodustama tegevuskava.

■ Ainuüksi toitumist muutes võib oma tervist parandada! Toitumisteraapia kui meetod aitab tuvastada toitumishäireid ja leevendada terviseprobleeme, tuginedes toitumise korrigeerimisele.

■ Hea toit on tõeline nauding, maitseelamused tõstavad tuju ning enesehinnangut, kui köögitaies on sinu enda valmistatud.

■ Toit on keha kütus, kui seda napib või see on kehva kvaliteediga, võivad ka kõige paremad plaanid ja kindlamad kavatsused nurjuda.

 

Võitja? Võitjaks oled kindlasti sina, kui võtad kõik need argumendid arvesse ning toetad trennipingutusi aruka toitumiskavaga. Vaata lisaks 64 rasvapõletuse nippi, mis võivad su tulemusi üsnagi mõjutada.