Image
18.11.2018

Hoia rasvapõletusel hoogu sees!Ajakirjas Current Biology avaldatud hiljutise teadusuuringu tulemustest selgus, et mõõduka treeningkoormusega katsealuste keskmine energiakulu nädala lõikes, sh ka treeningutest vabal päeval, oli ca 200 kcal suurem kui mittetreenijatel. Teadlased jälgisid katsealuseid nädala jooksul ning mõõtmisi viidi läbi spetsiaalse uriinianalüüsi meetodil. Sama uuring tõi välja ka selle, et treeningkoormuse kasvades puutusid katsealused kokku energiakulu seisakuga, ehk nende energia kogukulu näitajad jäid samaks, kuigi treeningkoormus kasvas "Inimkeha homöostaatilised protsessid ehk sisekeskkonna stabiilsuse hoidmise mehhanismid toimivad nii, et energiakulu suureneb või väheneb, säilitamaks kehamassi teatud kindlas vahemikus," selgitab füsioloog Bill Sukala, Ph.D. “Inimkeha on kiire kohanduma erinevate tingimustega ning need mehhanismid adopteeruvad muutustega üsna kiiresti,” lisab Sukala. See on ka peamine põhjus, miks ainult füüsilist koormust muutes on raske muuta kehavormi ja kaalu langetada, kui toitumisharjumused jäävad samaks.

Teine põhjus on kohandumine treeningute parameetritega nagu koormus, treeningviis ja intensiivsus – kui need jäävad samaks, siis arengut ei toimu.

Artikli lugemiseks telli digipakett või osta artikkel

Tutvu maksevõimalustega

Kuupakett

4.70 EUR / ühe kuu lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 30 päeva jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!

Aastane digitellimus

19.90 EUR / ühe aasta lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 1 aasta jooksul, siia ei kuulu digiraamatud. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!