Image
07.12.2018

#MINAMUUTUN: INGA ROHTLASel kevadel tekitas palju elevust 1€eest bikiinivormi projekt, mille eestvedajad Marek B. Kalmus ja Anastasia Gavris lubasid vaid kolme kuuga bikiinivõistleja vormida. Ja lubadused täideti! Meil õnnestus saada projekti ühe säravama osaleja Inga Rohtla aus ja avameelne tagasiside toimunule ning kaamerate ette! “Et kuidas ma lõpuks lavale jõudsin?” - muigas Inga, “ see oli üks päris tore lugu!”. Toome Inga loo ära nii, nagu ta meile seda rääkis.

 Umbes poole aasta eest nägi minu abikaasa Facebookis postitust projektist, mille oli jaganud Marek Kalmus ning kuna olin juba ammu rääkinud, kui väga ma tahaksin kasvõi korra laval ära käia, siis suunas ta mind registreerima! Ja nii see alguse sai: võtsin end kokku, toitusin korralikult, tegin trenni ja jõudsingi lõpuks lavale. Eriti toredaks teeb asja see, et ühest korrast sai mitu korda ja kindlasti ei jää see minu viimaseks hooajaks! Mulle hakkas see bikiinifitness kohe väga meeldima!

IMG_3803

 Kui võistlemisest rääkida, siis tuleb tunnistada, et võistlusteks ettevalmistumine võttis küll palju vaba aega pere arvelt, kuid andis mulle vaimselt ja füüsiliselt parema enesetunde. Olen alati arvanud, et kõige tähtsam oled ikkagi sina ise. Kui oled ise õnnelik, saavad ka teised su õnnest osa!

Minu käest on palju küsitud selle kohta, kuidas ma projektiks ja võistlusteks ettevalmistudes oma igapäevaelu toimetustega hakkama sain. Pean ausalt tunnistama – minu jaoks oli see kõige lihtsam osa, sest oskan oma asju väga hästi planeerida. Ja vahel planeerin isegi liiga hästi, see on osa minust ja elukorraldusega ongi alati olnud nii, et kõik peab täpselt paigas olema ja kuna lapsed käivad lasteaias, siis see tegi asja lihtsamaks ja sain alati enda jaoks tähtsad asjad tehtud. Ilmselt olengi seda tüüpi inimene, kes alati otsib lahendusi, mitte vabandusi – paaril korral juhtus ka nii, et võtsin isegi lapsed trenni kaasa, muidu oleks trenn tegemata jäänud. Ja trenn pole mul kunagi vahele jäänud, ja kui oleks, siis ainult haigus või halb enesetunne oleks see vabandus, sest kehvas olekus peaks keha puhkama!

Poleks osanud arvata, et ka võõraste inimeste toetus ja kaasaelamine võib niivõrd palju motivatsiooni anda.

IMG_3804

 

Väga oluline kogu selle värgi juures oli see, et mu pere oli ja on väga toetav! Abikaasa ei kurtnud kordagi, kui ma 4-5 kuud järjest kolm korda nädalas trennis käisin. Vastupidi, ma arvan et meie suhe sai mu vormimuutmisest palju juurde – no kes mees pole siis rõõmus, kui naisel keha ilusamaks muutub ja enesekindlus veel rohkem kasvab! Isegi lapsed rõõmustasid, et emme saab tugevamaks! Ja poleks osanud arvata, et ka võõraste inimeste toetus ja kaasaelamine võib niivõrd palju motivatsiooni anda. Kui nüüd tagasi vaadata, siis mu vormimuutus tegi mindki ainult positiivsemaks!

 1 - ©2018 Jyri Kartullow

Muidugi oli ka väljakutseid, neist suurim eneseületus oli magusast loobumine! Suure magusaarmastajana oli see minu jaoks ikka päris-päris raske! Kuid pikapeale sai ka sellest jagu.

Mulle on kuidagi jäänud külge üks lause, mida üks eesti saalihokimängija kunagi ütles: “always win, sometimes lose”, mis minu puhul peab alati paika – isegi kui sa kaotad, siis võidad sellest alati midagi. Ja mina nii lihtsalt alla ei anna ning kaotada ma ka ei karda! Kui tarku mõtteid veel tsiteerida, siis vanasõna: “Kuku maha seitse korda, tõuse püsti kaheksa korda” on see, millest ma elus juhendun ja edasi liigun.

 

Ela sisetunde järgi, ära kahtle endas! Tee seda, mis teeb sind õnnelikuks või vähemalt proovi ja anna endast parim ning alati leia igas asjas midagi positiivset!
– Inga Rohtla

 4 - ©2018 Jyri Kartul low

Stuudiofotod: Jüri Kartul; assistent Karmo Koppel

Lava foto: Mari Pukk

"Enne" foto: erakogu