Image
16.08.2017

Keha ainevahetuse analüüs ehk millest räägivad keha rasvavoldid/artikkel on tasuta/

 Metabolic Analytics on maailmakuulsa treeneri ja metoodiku Charles Poliquin'i (www.strengthsensei.com) poolt väljatöötatud kehaanalüüsi süsteem, mis on tõeline teaduslik läbimurre kehakoostise ja keha hormonaalsüsteemi seisukorra hindamisel. Meetodi aluseks on keha rasvkoe mõõtmine 14 kehapunktis ning nende tulemuste põhjal vastava algorütmi abil moduleeritakse inimese individuaalne hormonaalprofiil – just see kuidas, kuhu ja mis suhtarvudes keha liigset rasva tallateba aitab tuvastada hormonaaltalituse häired või kõrvalekaldeid. Need tulemused võimaldavad anda täpseid juhiseid toitumise, treeningute ja elustiili korrigeerimiseks, mis aitavad saavutada personaalseid eesmärke nii kaalulangetamisel, kui ka sportliku sooritusvõime ja üldise enesetunde parandamisel.

Metoodika põhineb Poliquin'i enda üle 35 aastasele kogemusele, empiirilistele tõendustele ning uurimistöödele ning rasvkoe mõõtmistulemused analüüsitakse spetsiaalse tarkva abil. Mõõtmisi saavad teostada vastava koolituse saanud spetsialistid ning litsentsi omandamisel tuleb mõõtmisvilimust harjutada vähemalt 2000 korda, kasutades selleks töövahendina kaliiperit. Eestis on ainsana Metabolic Analytics litsentsi omandanud Egle Eller-Nabi, kes on läbinud nii metoodika koolituse, kui Poliquini Akadeemia vastavad õppekavad.

Rääkides hormonaalprofiilist, siis kõige paremini ilmestab individuaalset lähenemist järgmine näide. Kahel erineval inimesel on eesmärk langetada kaalu ja vähendada keharasva osakaalu, mõlemal on näiteks sarnane ülekaal ka keharasva protsent – kuid teekond eesmärgile jõudmiseks võib olla väga erinev: ühel tuleb võibolla piirata süsivesikute tarbimist insuliinitundlikkuse parandamiseks, teise puhul tuleb keskenduda elustiilist tingitud põhjustega nagu tööstress, unerežiim või osküdatiivse stressi tagajärjed. Ning sõltumata sellest, kas ollakse tippsportlane, kontoritöötaja, pereema või ettevõtte juht, on Metabolic Analytics abiks soovitud kehavormi ja parema tervise saavutamisel.

Pikemalt hormoonide mõjust kehakaalule, insuliinitundlikkusest ja rasvade ainevahtusest loe Trenniajakirja Hers Sügis 2017 numbrist! Telli ajakiri SIIT!


Egle Nabi ja Marian Võsumets teevad juttu Metabolic Analysis meetodist ehk millest räägivad keha rasvavoldid ning tulevasest seminarist "Kehavorm & Elustiil". Seminari info: www.trenniajakiri.ee

 

 1503660738

Egle Nabi praktiline seminar "Kehavorm & elustiil"lisainfo ja registreerimine.

 

 

Reklaam

Artikli lugemiseks telli digipakett või osta artikkel

Tutvu maksevõimalustega

Kuupakett

4.70 EUR / ühe kuu lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 30 päeva jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!

Aastatellimus

39.70 EUR / ühe aasta lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 1 aasta jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!