Image
09.04.2018

Kiika saali: HC GYMHC GYM jõusaalid eristuvad teistest mitmel olulisel põhjusel. Esiteks varustuse poolest, mis pannakse kokku meistritasemel kulturistide ja jõutõstjate poolt, kellel on üle 30 aastane kogemus jõusaalimasinate ja seadmetega ning teadmine, mida täpselt on vaja hea trenni jaoks. Teiseks, klubilise õhkkonna ja tiimitunde poolest, ning kolmas, mitte vähem tähtis tegur, on klubide hinnapoliitika. Saale on tänaseks kokku viis, neist kaks on väljaspool pealinna Rakveres ja Kohtla-Järvel. Mis on neis HC GYM’ides nii erilist, uurisime klubide juhatajalt ja asutajalt, rinnaltsurumise mitmekordse maailmameistri ja üle 35-aastase kogemusega treenijalt, Timo Majuri käest.

PIIRAMATU VÕIMSUS JA KODUTUNNE

HC GYM jõusaalid on kodused ja praktilised ning sinna on alati mõnus minna ja teha trenni kas kergemalt või tõsisemalt. Saalivarustuses on tugevad, vastupidavad ning ergonoomse liikumisega HC Pro seadmed ja trenažöörid. Näiteks HC Pro plokid kannavad raskust kuni 350 kg ning võrreldes mõne tavasaali alla 100 kilose plokiga ei sea nad piire tõsisema treenija arengule. Ilmselt seetõttu on meie klientide hulgast kasvanud välja mitmeid meistertaseme kulturiste, bikiini- ja bodyfitnessi võistlejaid ning jõutõstjaid. See, et igas HC GYM klubis teeb trenni meistri tasemel tegija, teeb ka teistele trenni huvitavamaks ning annab inspiratsiooni juurde.

Meie saalide ühed parimad nõustajad on Marek Kalmus ja Marko "Joker" Tooming ning mitmed teised kogenud tegijad. HC GYMi edasiminekut ja arengut näitab ka see, et kolm aastat tagasi oli meil klubide arvestuses 6. koht, aasta pärast 3. koht ja nüüd esikoht. Ilma inspireeriva ja koduse õhkkonnata, kus igaüht aidatakse, toetatakse ja antakse nõu, poleks selline edu olnud võimalik. Ja kui sa ei käi enda arenguks kõige paremas jõusaalis, siis ilmselt raiskad oma aega ja jätad realiseerimata oma võimalusi midagi enamat saavutada.

Aastal 2017 tõusis HC GYM kulturismi ja fitnessi punktide arvestuses parimaks klubiks Eestis. 

Joe Weider ütles paarikümne aasta eest, et kui tahad saada meistriks või jõuda meistri tasemele, pead sa olema valmis sõitma kasvõi 200 km, et jõuda parimasse jõusaali. See peab paika ka tänapäeval. HC GYM saalides käib pidevalt rahvast trennis ka mitmekümne kilomeetri kauguselt, kuigi neile oleks lähemal mõni teine jõusaal. Ka naaberriikide parimad harrastajad ja meistrid käivad pidevalt trennis HC GYM jõusaalides. Üheks peamiseks põhjuseks on HIT (High Intensity Training) ehk kõrge intensiivsusega treening – võimalikult lühikeste pausidega ja 6-12 harjutusest koosnev trenn, mida tehakse maksimaalse koormusega. Just maksimaalne koormus on see magnet, mille pärast tullakse ka kaugemalt HC GYM’i – sellist trenni on kas raske või lausa võimatu teha mõnes teises saalis, kuna üldjuhul on ainult üks masin ühele lihasgrupile ja sinna on alati järjekord, või plokid pole piisava raskusega ning tõsisem treenija ei saagi oma maksimaalset jõudu kasutada. Ka jõutõstjatel tekib teistes saalides probleem, sest korralikku surumispinki või tugevat kükipuuri naljalt ei leia – trenn jääb aga lahjaks ja algaja tasemest edasi ei jõuagi. HC GYM saalides on tähtsamaid pinke ja masinaid mitu ning raskused ei saa kunagi otsa, ükskõik millise maksimumi peale trennis minnakse. 

VABADUSED JA VÕIMALUSED

DSCF1994-W

HC GYM sai alguse 6 aastat tagasi Koplis Puhangu 8 majas ning see esimene klubi tegutseb edukalt edasi. Tänaseks on klubisid viis ning kuigi meie plaani jõulist arengut ega taha saale "vägisi" juurde, vastupidiselt konkurentidele, vaatame rahulikult kõik pakkumised üle ja kuulame, mis meie kliendid soovivad. Kui me küsime külastuse eest 2,50-3 eurot, ei saa me endale lubada hulljulgeid laienemisi ja meie piiratud ressursside puhul hakkaks kvaliteet kannatama.  

HC GYM jõusaale on tehtud ja tehakse ka edaspidi suure entusiasmiga ning raha teenimise kõrval on väga suur tähtsus sellel, et kõik klubi liikmed tunneksid end saalis koduselt ja rõõmustaksid tehtud trennist. Siis nad tulevad ja jäävad käima ning toovad ka oma sõbrad trenni kaasa. Sellest ka erilised klubireeglid ja kohustused: esimene klubiliikme kohustus on tunda end vabalt – tulla ja minna siis, kui tahad, ilma siduvate lepingute ja liitumisteta. Ilmselt on paljudel saalidel raske tulla toime, võtmata kliendi kontolt raha iga kuu, vaatamata sellele, kas ta üldse trennis käib – võib-olla on tal laps haige, võib-olla sai kauaoodatud puhkusele minna. Saal peab tõesti olema konkurentsivõimeline ja huvitav, et inimene tahaks sinna tulla, mitte siduda teda lepingulise kohustusega. 

HC GYM’I poliitika on anda inimestele see vabadus ja võimalus käia trennis täiesti tasuta neile, kes seda muidu lubada ei saaks – juba aastaid käivad HC GYM’i saalides tasuta treenimas Tallinna lastekodu lapsed, puudega inimesed ja pensionärid. 

ROHELINE JA SÄÄSTLIK

Kõik, kes on käinud HC GYM saalides, on kindlasti näinud silte, kus palutakse kasutada säästlikult ressursse – vett, elektrit jne. Säästlikkus lubab hoida hinnad ka edaspidi madalad ja võimalust, et trennis käimist saaksid endale paljud lubada.

Lisaks tähendab säästlikkus ka seda, et säästudest saame toetada võistlejaid, nende kulutusi ja litsensimakse olenevalt nende saavutatud tasemest. Säästetud raha eest vahetame pidevalt ka seadmeid uute ja paremate versioonide vastu ning võtame ette muid parendusi oma klientide ettepanekute põhjal.

Lõpetuseks tahan öelda lause, mis meil saalides tihti kõlab: “Teeme trenni edasi ja vaatame, mis saab!”   

HC GYM kaubamärgi alla kuulub peale HC Pro seadmete ka oma toidulisandite seeria HC Professionals, mille taga on meistertasemel tegijad, kes teavad, millised maitsed on parimad ning mida sportlane vajab ja mida mitte. Tooted on taskukohase hinnaga ning saadaval nii saalides kui ka kodulehel www.hcgym.eu. Hinnad ja kvaliteet on nii head, et neid ostavad ka need, kes ise reklaamivad mõne teise brändi tooteid – eks see näita, et HC Professionals lisanditel on ikka rohkem jumet.

Fotod ja tekst: HC GYM

 

Kuupakett

4.70 EUR / ühe kuu lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 30 päeva jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!

Aastane digitellimus

19.90 EUR / ühe aasta lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 1 aasta jooksul, siia ei kuulu digiraamatud. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!