Image
18.11.2018

Naised ja jõutreeningParaku on seniajani levinud arvamus, et suurte kangiketaste ja maskuliinsete masinatega treenides on paari kuuga muskel kui mägi ning paljude daamide hirm meheliku välimuse eest hoiab neid jõusaalist eemale. Samas on hulganisti neid naisi, kes vaatamata kogu oma pühendumusele ja panustele jõusaalis on lausa meeleheitel – lihasareng jätab soovida ja nähtavad tulemused on visad tulema.

Et saada lahti ühtede hirmudest ja leevendada teiste meeleheidet, tuleb kohe öelda, et naistel, võrreldes meestega, ongi väga raske lihaseid kasvatada oma geneetilise ja hormonaalse eripära tõttu – naise keha toodab alla 10% meeste kehas olevast testosteroonist ning ka lihaste ehitus on erinev. Seetõttu on teadlik, läbimõeldud ja järjepidev jõutreening naistele isegi olulisem kui meestele, et kasvõi paar kilo lihaseid juurde kasvatada. Selline on paraku naiste jõutreeningu karm reaalsus ning selleks tuleb ikka aasta või enam pingutada, et näiteks võistlusvormi lihaseid saavutada.

Kas siis tasub üldse raua ja kangiga möllata? Tasub ja tasub küllaga ning siin on 5 põhjust, miks ja milleks.

Artikli lugemiseks telli digipakett või osta artikkel

Tutvu maksevõimalustega

Kuupakett

4.70 EUR / ühe kuu lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 30 päeva jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!

Aastane digitellimus

19.90 EUR / ühe aasta lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 1 aasta jooksul, siia ei kuulu digiraamatud. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!