Image
28.12.2019

PÕLEITIKUD SINU KEHASTunne ja juhi põletikulisi protsesse, et olla terve, tugev ja ilus!

Põletikest räägitakse palju, eriti kui päevakorras on trenniharrastaja või sportlase tervis ja taastumine. Hulganisti teadusuuringuid kinnitavad põletikuliste protsesside ja terviseprobleemide seost, peavoolu meditsiin kipub põletikke tembeldama millekski halvaks ning püüab esimesel võimalusel ja ilmtingimata neist lahti saada.

Kas põletikud on tõepoolest kurjast või on nende kartus on põhjendamata? Selles loos käsitleme põletikke, nende seost tervise ja lihasarenguga ning aitame teha olulisi järeldusi.

Et tugevdada oma keha, tuleb osata juhtida põletikulisi protsesse oma kehas. Me selgitame, kuidas seda teha.

Koostajad: Mark Gilbert, sporditoitumise konsultant ja nutritsionist; Riina Odnenko, toidukeemia- ja toitumisteadlane

  

Sääsehammustus või päikesepõletus on piltlik näide tüüpilisest põletikulisest reaktsioonist. Turse ja punetus vigastada saanud kudedes, kui noaga näppu lõikame – samuti on tegu põletikuga. Mõne aja pärast põletik kaob ja elu läheb edasi.

 Põletikuline reaktsioon on loomulik osa meie keha kaitsemehhanismist ehk immuunsüsteemist. Ta neutraliseerib kahjulike tegurite negatiivse mõju ja taastab kahjustatud kudede ja organite normaalse toimimise. Kuid millegipärast oleme harjunud võrdsustama põletikke eelkõige infektsioonide ja viirustega, arvatavasti peavoolu meditsiini ja meedia mõjutusel, ning see on loonud väära ettekujutuse põletikest kui millestki väga halvast. Põletik on palju keerulisem ja komplekssem masinavärk, mille keha käivitab terveks saamise ja taastumise eesmärgil.

Artikli lugemiseks telli digipakett või osta artikkel

Tutvu maksevõimalustega

Kuupakett

4.70 EUR / ühe kuu lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 30 päeva jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!

Aastatellimus

39.70 EUR / ühe aasta lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 1 aasta jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!