VAIMSE TERVISE KUU 2021: KOHANEMINE JA TAASTUS TRAUMAST
Vihast rääkisime eelmisel rännakul ja et viha on olemuselt pigem kõigi teiste negatiivsete emotsioonide nö “kanguskraad”. Kui eelmise rännaku soovitused aitasid sul tugeva vihahoo muuta loovenergiaks – suurepärane, kuid see, et said oma vihahoo olemusest aru – võib sulle olla päris tugev šokk. Selle rännaku maailma kuuluvad ka tugevamad üleelamised nagu kaotus, lein ja süütunne, mille puhul viha võib näidata selle tunde sügavust...
Igal juhul on vihahoo üleelamine sinu jaoks vaimne trauma ja stress ning täna vaatame, kuidas sellega toime tulla. Ning ütlus, et kõik mis ei tapa teeb tugevaks, tegelikult on väär. See on peituse mängimine ning väljaelamata ja “ravimata” trauma läheb peitu, ootab ära, millal oled veel nõrgem ja peitust mängida ei jaksa ning sunnib sellega tegelema. Või otsib kehas koha, peidab valu sinna – seda käsitleb psühhosomaatika ning näed seda oma praktikas kahjuks sageli.
Ma ei kutsu üles võimendama igat vahejuhtumit, mil viha tundsid, kuid tugevamad või sama stsenaariumi järgi asetleidvad – need on need, mille puhul võid vajada taastust, et kohaneda ja minna eluga edasi.
Riina Odnenko / MD
MINUST: Olen keemia insener, täpsemalt toidu- ja biokeemia valdkond, lisanud kõrgemaid ja vähem kõrgemaid haridusi psühholoogia ja inimkeha toimimisest. Olen ka Holistiline ja Kliiniline Aroomiterapeut, manuaalsete kehapraktikate metodist ja praktiseerija, Aroomipsühholoogia spetsialist ning taimetark, peenemas keeles Herbalist.
SUVEÜLIKOOLI KURSUS «ÕNNELIKU KEHA LUGU» ja ÕNNELIKU LAPSE LAAGER: LOE SIIT!
KOGEMUSLIK SUVERETRIIT
„Naine 2.0 ehk Naine maskideta“:
VAATA INFOT JA VARU "EARLY BIRD" PILET!