VAIMSE TERVISE KUU 2021: TRANSFORMATSIOON
Selle maailma rännak algab ühest pealtnäha lihtsast küsimusest, kuid pane tähele – see ongi sinu transformatsiooni võtmeküsimus: mida ma päriselt tahan!
Mida ma tahan! Mitte pean või ma võiks. Ei, päriselt siiralt ja kogu hingest. Nii nagu lapsepõlves, kui teadsid täpselt, et tahad nüüd, siin ja kohe seda või teist.
Muidugi, rääkisime eelmistes rännakutes nii aktsepteerimisest kui ka kohanamisest ning elu ise õpetas, et alati pole siin või kohe ja just seda...
Kuid jutt ongi võtmeküsimusest: mida ma päriselt tahan. Ning sinna otsa kohe teine küsimus ka – miks ma seda tahan. Palju keerulisem. Sest juhtub ka nii, et psüühika ei annagi luba sellele vastata – inimesed teinekord ei julge tühjusele enda sees otsa vaadata. Aga tõelised muutused algavadki siis, kui teed selle eksami läbi, kui raske ta sulle ka poleks. Just see vastus hakkab olema sinu tõeline jõujaam, see vastus asendab kõik sinu “dream boardid”, see vastus annab tiivad ja paneb asjad toimima kui võluväel. Sa ei usus – proovi järgi, kuid vastus peab olema 100% siiras ja tõene, sest muidu kuldvõtmeke ei pööra selle võlumaailma ust lahti.
Kui tahad proovida – siin on sulle võtmeküsimuse harjutus, mille laenutasin Tim Ferriselt.
Võta kolm paberilehte ja pliiats.
- Jaga esimene leht kolmeks veeruks pealkirjadega "Kirjelda",
"Enneta" ja "Paranda". Kirjuta esimesse veergu 10-20 asja, mis sinu arvates võiks valesti minna, kui vastad oma võtmeküsimusele jaatavalt.
Veergu „Enneta” kirjuta vastused küsimusele: „Mida saan teha, et vältida eelmise veeru punkte või vähemalt vähendada nende tõenäosust?”
Veerg “Paranda” on vastused küsimusele: “Kui läheb valesti, mida saan teha, et olukorrast välja tulla või kust saab abi?”
- Teisel paberil vasta küsimusele:
"Kui võtmeküsimuse otsus on jaatav, mis see mulle toob või annab, isegi kui eesmärk täitub osaliselt?” Vasta veidi pikemalt, kuid pühendu vastusele kõige rohkem 10-15 minutit.
- Kasuta kolmas leht, et kirja panna vastus küsimusele: "Kui mu vastus on ei ja ma seda tegevust ei tee, milliseks kujuneb minu elu 6 kuu pärast, aasta pärast ja kolme aasta pärast?" Vastust kirjutades võta arvesse nii emotsionaalne, füüsiline kui ka finantsiline hea- ja rahuolu.
Selle vastuse puhul ajalist ja mahulist piirangut pole – kuluta nii palju aega kui vaja, et oma mõtted paberile panna, sest Ferrisse sõnul on see kõige tähtsam osa sellest harjutusest.
Nüüd, kui sul on paigas suund, kuhu sa liigud ja mida ning milleks sa teed – hakka tegutsema! Ning kui tunned, et sa ei jaksa või puudub motivatsioon, siis on sellel vaid kaks põhjust – sa oled kas füüsiliselt ja vaimselt lihtsalt väsinud (vaata siit üht minu vestlust läbipõlemise teemal: LINK – saada kiri kui ei avane SIIA) või tee võtmeküsimuse harjutus veel korra läbi. Mäletad, ma lubasin, et õige võtmeküsimuse vastus hakkab sinu jõujaamana tööle!
Ja siin on mõned nõuanded, et selle rännaku teekond kulgeks edukamalt:
Riina Odnenko / MD MINUST: Olen keemia insener, täpsemalt toidu- ja biokeemia valdkond, lisanud kõrgemaid ja vähem kõrgemaid haridusi psühholoogia ja inimkeha toimimisest. Olen ka Holistiline ja Kliiniline Aroomiterapeut, manuaalsete kehapraktikate metodist ja praktiseerija, Aroomipsühholoogia spetsialist ning taimetark, peenemas keeles Herbalist.
SUVEÜLIKOOLI KURSUS «ÕNNELIKU KEHA LUGU» ja ÕNNELIKU LAPSE LAAGER: LOE SIIT!
KOGEMUSLIK SUVERETRIIT
„Naine 2.0 ehk Naine maskideta“:
VAATA INFOT JA VARU "EARLY BIRD" PILET!