Image
26.05.2021

VAIMSE TERVISE KUU 2021: UUE MINA MAAILM



Eelmisel rännakul sai kirja vastus sinu võtmeküsimusele ning kirjutasid läbi oma tunded, mõtted, kartused ja ootused ning võibolla miskit veel...Tiivustatuna oma võtmeküsimuse vastusest, läks mõnel teekond edasi kui lennates. Mõni jäi aga toppama, saamata aru miks.

Selle rännaku pealkiri peaks olema emotsionaalsed blokid, kuid kirja sai pandud „uue mina maailm“, sest rännaku mõte on nendest piirangutest vabaneda ning minna edasi, parema mina poole.

Teeme selgeks mis on emotsionaalse bloki mõiste taga: see on sisemine ebamugavustunne, „mittetegemise“ soov ja tõrge mõnd uut mõtet või tegevust omaks võtta. Kuid seejuures on oluline, et just see, mille suhtes on blokk, ei võimalda sul end täielikult avada ja nautida erinevaid elu aspekte. Mõistad? Sa sisemas väga tahad, kuid sisimas hoiab miskit nagu kinni.

Emotsionaalsed blokid kipuvad meie kehas kogunema ja isegi arenema, leides endale kodud meie keha organites, kudedes ja süsteemides, põhjustades psühhosomaatilisi vaegusi. Kõige tüüpilisemad psühhosomaatilised seisundid on seedetrakti vaegused, sugu- ja kuseteede elundid ja lihaskoe mured. Kõik see viib lõpuks põletikuliste protsessideni ja muude tõsisemate  tagajärgedeni ning paraku näen seda oma töös liiga sageli. Psühhosomaatikast ja sellega seonduvast räägin ja selgitan oma kursustel ja töötubades, kliki siia.  

Et siis blokid. Kuidas nad tekivad ja kuidas nendega toime tulla? Ühest vastust on veidi keeruline anda, kuid valdkonna teadlaste sõnul enamik neist tuleb siiski lapsepõlvest ning praktikuna olen sellega täielikult nõus. Me lapsena omandame ja omastame kõik, mida vanemad õpetavad, ilma igasugu filtri või sõelata ning mõni neist uskumustest salvestub utreeritud kujul. Üks tüüpiline näide on see, et mõni laps arvab end süüdi olema vanemate lahutuses, et kannab kogu elu kaasas süüdlase rolli, ükskõik milles. Just see, et tal on süüdlase roll, näeb ja hindab ta kogu oma tegevust läbi süüdlase prisma ning see võib olla üheks võimalikuks põhjuseks miks üks või teine asi tegemata jääb.

Erinevaid asju räägiti ja õpetati meile: hoidma vaos emotsioone, mitte näitama oma rahulolematust, taluma ebameeldivaid asju, olema vait ja paigal. Suurena oleme kimpus hirmude ja ärevusega ning madala enesehinnanguga... ja jätame suuremad ja julgemad sammud tegemata. Need blokid võivad oodata ja varitseda pikalt ning siis, kui ollakse kas emotsionaalses või füüsilises madalseisus, viivad nad just sellesse rolli ja tundesse, mis oli lapsena kõige tugevam ja lahendamata konflikt.

Toon oma lemmiknäite. Kui väike Pille või Malle tahtis väga roosat lillelest kleiti, kuid sai praktilised tumedad püksid, siis suur Pille või Malle võib ootamatult endalegi hakata trampima jalgu ja raevutsema seal, kus ta jäi ilma pealtnäha mõnest pisiasjast. Ehk sõnastan seda nii – igas tigedas eides on peidus roosat kleiti ihaldav tüdruk ning niikaua kui seda kleiti tal pole, tige eit ruulib!

Nii, läheb liiga pikaks ja heietavaks – võtan kokku nii: sellest nõiaringist on väljapääs ning hea spetsialisti abil saab teha läbi „sisemise lapse teraapiat“ ehk tsiteerides üht tarkust: „kunagi pole hilja elada õnneliku lapsepõlve“. Ning selle teraapia poolelt on mul samuti väga palju häid näiteid oma praktikast. Sel suvel korraldame koos Mariann Kiidroniga sellist põnevat asja nagu „Õnneliku lapsepõlve laager“ – vaata siit pikemalt ning ehk see kõnetab sind ja on abiks! Sügavam ja põhjalikum transformatsioon ootab sind naiste suveretriidil – siin pikemalt! Nüüd sai kogu reklaamiinfo jagatud :)

Ja paar asja veel! Vahest on sellise bloki taga väsimus, ehk enda eest hoolitsemise unustamine – panid tähele, et kogu selle rännaku vältel, iga maailma juures oli juttu füüsilistest vajadustest. Ja vaata, need on need asjad mida sa saad endale alati lubada ja teha...vist on see ainus koht, kus võib öelda „SA PEAD“.

Ning vaata veel korra üle oma võtmeküsimuse vastus, eriti siis, kui oled analüüsinud ja lahendanud oma lapsepõlve blokid ja tarbetud uskumused – ehk hakkad nägema asju uues valguses....

Siin on sulle abiks üks mõttemustri harjutus, proovi ja vaata milleni jõuad sina:

 vaimseTK_uus mina-01

Riina Odnenko / MD MINUST: Olen keemia insener, täpsemalt toidu- ja biokeemia valdkond, lisanud kõrgemaid ja vähem kõrgemaid haridusi psühholoogia ja inimkeha toimimisest. Olen ka Holistiline ja Kliiniline Aroomiterapeut, manuaalsete kehapraktikate metodist ja praktiseerija, Aroomipsühholoogia spetsialist ning taimetark, peenemas keeles Herbalist.

 

SYKpäis-01

SUVEÜLIKOOLI KURSUS «ÕNNELIKU KEHA LUGU» ja ÕNNELIKU LAPSE LAAGER: LOE SIIT!


nainemaskitaSUVI 2-03 copy

        KOGEMUSLIK SUVERETRIIT        
„Naine 2.0 ehk Naine maskideta“:

                                      VAATA INFOT JA VARU "EARLY BIRD" PILET!