Image
08.05.2021

VAIMSE TERVISE KUU 2021: PETTUMUS, SOLVUMINE JA VIHASee on üks keeruline ja päris paljude konksudega maailm ning võime sinna sattuda teinekord lausa ootamatult. Osad konksud on pärit lapsepõlvest ning oleme kui marionetid nende küljes kinni.

Suveülikoolis on plaanis võtta teema sügavamalt ette, aroomipsühholoogia kursus (tuleb sügisel uuesti!) käsitleb ressursiseisundit – ehk võimekuse tõstmist, et meelekindlust ja meelerahu tugevamalt peos hoida.

Siiski, ka siin ja praegu võtta endale aeg, et saada selle tundetrioga paremini tuttavaks – mul kombeks öelda, et kui vaatad kollile silma, siis nüüd sa juba tunned kolli ning tuttava kolliga sõbrunedes olete koos päris võimas vägi.

Vihaenergia on võimas, õpid kasutama – saad endale tõelise võlujõu!

Elus on vahest nii, et sul kipud ärrituma ka väiksemate asjade pärast. Viha, solvumine ja pettumus on tunded, mis tekivad siis, kui toimuv ei vasta sinu “ideaalpildile” – nii enda kui ka ümbritseva suhtes.

Olen oma biohäki kursustel pakkunud kuulajatele sellise lähenemise, et kui solvumine ja pettumus on reaktsioon, siis viha on selle reaktsiooni ulatus, “kuumuskraad”. Sest solvumine saab tekkida siis, kui näiteks riivati meie väärtushinnanguid või meid eirati seal, kus ootused olid hoopis teised. Pettumus ja solvumine on nagu õde ja vend, neil on palju ühist. Aga viha on nende tunnete ulatus – mida sügavalt ja tugevamalt see südant riivas, seda kangem on vihaenergia mis tekib.

Sellel rännakul võtame need tunded ja nende ulatuse luubi alla ning siin on kaheksa punkti, millel peatuda:

vaimseTK_viha-01-01

Riina Odnenko / MD

MINUST: Olen keemia insener, täpsemalt toidu- ja biokeemia valdkond, lisanud kõrgemaid ja vähem kõrgemaid haridusi psühholoogia ja inimkeha toimimisest. Olen ka Holistiline ja Kliiniline Aroomiterapeut, manuaalsete kehapraktikate metodist ja praktiseerija, Aroomipsühholoogia spetsialist ning taimetark, peenemas keeles Herbalist.

 

SYKpäis-01

SUVEÜLIKOOLI KURSUS «ÕNNELIKU KEHA LUGU» ja ÕNNELIKU LAPSE LAAGER: LOE SIIT!


nainemaskitaSUVI 2-03 copy

        KOGEMUSLIK SUVERETRIIT        
„Naine 2.0 ehk Naine maskideta“:

                                      VAATA INFOT JA VARU "EARLY BIRD" PILET!